بتن سوراخ می‌کرد، عاشق کارش بود

داشتم برمی‌گشتم خونه که سر میرداماد این آقا رو دیدم کنار ابزار کارش به یه پراید تکیه داده بود. داشت با تلفن صحبت می‌کرد. کنارش وایسادم، دوربینم رو درآوردم و با اشاره بهش گفتم:

«میشه ازتون یه عکس بگیرم؟»

با اشاره‌ی دست و چشم بهم گفت که برم پیشش. [کماکان داشت با تلفن صحبت می‌کرد] باهام دست داد و دستم رو رها نکرد. تلفنش که تموم شد گفت «برای چی می‌خوای عکس بگیری؟» گفتم: «همینجوری، من عکاسم و به نظرم این عکس خوبی می‌شه، قشنگه.» خیلی حال کرد و کلی عکاسی کردیم. خیلی از ژست‌ها ایده‌ی خودش بود. پارت‌های مختلف دریل‌هاش رو یکی‌یکی بهم نشون می‌داد و از آلمانی‌بودنشون و خفن بودنشون برام می‌گفت.»


مهدی توی شهریار ابزارفروشی داره و تخصص خودش سوراخ‌کردن بتون هستش. عاشق شغلش بود و فکر کنم از تمام دارایی‌هایی که داشت هیچ کدوم رو اندازه‌ی این دریل‌هاش دوست نداشت. می‌تونست ساعت‌ها در مورد خوبی‌های «هیلتی» براتون بگه. عشقی که به کارش داشت رو واقعن حس کردم. گفت از بچگی کارش همین بوده. ابزار و دریل.

بهم گفت: «یه روز ۱۰ میلیون ابزار می‌ریزیم پشت ماشین و می‌برمت یه جایی سر کار، لباس کار می‌پوشم و شروع می‌کنم به کار کردن و دریل‌کردنِ بتون. یه همکار هم میارم که اون هم با یه دریل «‌بوش» همزمان یه دیوار رو سوراخ کنیم تا عملکردشون رو مقایسه کنیم و اونجا می‌بینی که «هیلتی» چقدر قویه. همچین چیزی رو بذاری توی اینستات همه‌ی دنیا میان می‌بینن. اونایی که توی کارن می‌دونن این برند چیه و چیکار می‌کنه. همه میان ویدیوت رو نگاه می‌کنن.»

درباره نویسنده

ارشاد نیک‌خواه
قبلن خیلی سفر می‌کردم. الان بیشتر بازی می‌کنم. یه جایی کنار تلاقیِ هنر، علم و فلسفه‌.

کامنت بذارید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *